S.S.S.

S.S.S.
Tüplerin içinde bulunan LPG hakkında bilgi alabilir miyim?

Yaygın olarak "tüpgaz" adıyla bilinen LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) ülkemizde ısıtma, ısınma ve aydınlatmada kullanılan yaygın bir enerji kaynağıdır. LPG renksiz ve kokusuz bir gazdır. Ancak oluşabilecek bir sızıntının hemen anlaşılması için rafinerilerde özellikle kokulandırılmıştır. Ham petrolün, rafinelerde arıtılması ile veya doğalgazdan elde edilen LPG, çelik tüplere doldurularak tüketiciye sunulur. Gazın bileşimi %70 bütan, %30 propan'dır. Havadan ağır yanıcı bir gazdır.

Tüpün tam dolu olduğunun garantisi nedir?

İpragaz tüpleri tesislerimizde el değmeden doldurulur, yapılan dolum ve kaçak kontrollerinin yanı sıra birçok kontrol ve test aşamasından geçer. Hem dolum öncesinde hem dolum sonrasında birçok test ve kontrol aşamasından geçerek kullanımınıza sunulan ve Mühür Kapak ile size ulaşan ipragaz tüplerinizin tam dolu olduğundan ve tüm test ve kontrollerden geçtiğinden emin olarak güvenle kullanabilirsiniz. Kullanılan cihaz ve hava sıcaklığı, kullanım süresine bağlı olarak gazın bitme süresini değiştirebilir.

Tüp neden gaz kaçırır?

İpragaz tüpleri tesislerimizde elektronik cihazlarla otomatik olarak, aşırı dolum kontrolü, gaz kaçak kontrolü, boğaz lastiği kontrolü ve eksik dolum kontrolü gibi birçok kontrolden geçer. Mühür kapak her türlü kontrolü yapılmış güvenle kullanabileceğiniz tüp demektir. Tüp müdahale yapılmadığı sürece kesinlikle kaçak yapmaz. Ancak yanlış kullanım sonucu kaçak yapabilir. Regülatörün açık konumda iken çıkarılması veya takılması çok kısa süreli ortama gaz yayılmasına sebep olur. Bu kullanım hatasıdır.

Regülatör (dedantör) nedir?

Regülatör (dedantör) tüp içindeki LPG'nin basıncını ayarlayarak LPG'li cihazların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar.

İpragaz abonesi olabilmek için ne yapmalıyım?

Tüpgaz bayimizin olduğu bölgelerde, size en yakın İpragaz bayisini arayarak hemen İpragaz abonesi olabilirsiniz. Size en yakın İpragaz bayisinin adres ve telefon bilgilerine ulaşmak için bayi listesini kullanabilir ya da 444 47 72 numaralı İpragaz Hizmet Hattı'nı arayıp bilgi alabilirsiniz.

İpragaz siparişimi nasıl verebilirim?

Siparişinizi en yakın İpragaz bayisine telefon ile verebilirsiniz. Size en yakın İpragaz bayisinin adres ve telefon bilgilerine ulaşmak için bayi listesini kullanabilir ya da 444 47 72 numaralı İpragaz Hizmet Hattı'nı arayıp bilgi alabilirsiniz.

Bayilerimiz
Bayilerimiz

Adana'daki bayilerimizin iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

BAYİLERİMİZ
Sıkça Sorulan Sorular

Tüpgaz nedir, kullanım yerleri vb. gibi aklınıza gelebilecek soruları başlıklar halinde topladık.

İNCELE